wtorek, 20 września 2011

Wino aloesowe

Wino aloesowe

Najpopularniejszym sposobem kuracji aloesem jest tzw. wino aloesowe. Słynny zielarz, profesor Jan Muszyński uważał, że najskuteczniejszym rodzajem aloesu do leczenia jest aloes stuletnik (Arboretes-cens).  Podał też przepis, który znajduje zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń. Roślina, którą zamierzamy użyć do leczenia musi spełniać kilka warunków. Powinna być co najmniej trzyletnia, ale nie starsza, niż pięcioletnia. Aloesu nie możemy przed użyciem podlewać przez 10 - 15 dni. 


Do zrobienia leczniczego winka potrzeba około pół kilograma liści aloesu, które ścieramy na miazgę i wyciskamy z nich sok. Do szklanego naczynia z sokiem dodajemy pół litra  wina i pół kilograma miodu pszczelego. Mieszamy wszystko razem i odstawiamy na 7 - 10 dni. Po tym okresie przecedzamy płyn przez gęste sito i oznaczając butelki odkładamy je do lodówki.
Winko jest skutecznym lekiem na reumatyzm, a także wrzody żołądka i dwunastnicy. W pierwszym tygodniu należy go wypijać 3 razy dziennie po jednej łyżeczce, w następnych 3 - 4 tygodniach - 3 razy dziennie po łyżeczce. Okres kuracji powinien trwać 2 - 3 miesiące. Winko pije się zawsze godzinę przed jedzeniem (według ks. Klimuszki). Kuracja ta pomaga także przy owrzodzeniu jelita grubego, w skurczach mięśni, nerwobólach, w bólach reumatycznych, w dychawicy oskrzelowej, dodaje też sił witalnych, pomaga w impotencji.

źródło: Poradnik Uzdrawiacza

Brak komentarzy: